Пълното ръководство за аквакултурата и консервирането

Пълното ръководство за аквакултурата и консервирането

Пълното ръководство за аквакултурата и консервирането

Blog Article

Меню България Национални новини Регионални новини Области Благоевград Благоевград

Световното производство на риба и аквакултури достигна нов връх, като производството на аквакултури за първи път надмина обема на риболова, според нов доклад на Организацията по прехрана и земеделие на ООН (ФАО), публикуван на интернет страницата ѝ. 

Начална страница Заседания Документи Събития Допълващи анализи Делегации

Изграждане на устойчиво бъдеще за аквакултурата — нов импулс за стратегията за устойчиво развитие на европейската аквакултура

Все пак през последните години трайно наблюдаваме, че това, което се консервираше вкъщи, вече се купува от магазините.

Българите все повече предпочитат родна продукция, показват данни

Насоките съдържат конкретни препоръки и предлагат конкретни действия, които да бъдат предприети от Комисията, държавите — членки на ЕС, и Консултативния комитет по аквакултурите.

Условията за кандидатстване, Условията за изпълнение и пълният пакет документи по процедурата са публикувани за обща информация на Единния информационен портал на Европейските структурни и инвестиционни фондове: и на интернет страницата на МИРГ „Пазарджик“ - .

Приключила "Инвестиции в центрове за подготовка за предлагане на пазара и съхранение на плодове и зеленчуци"

Вече има няколко такива ферми. Всъщност България има традиции в това отношение, още в миналото. У нас се отглежда черноморска мида, както в Северна, така и в Южна България, край Созопол, Приморско.

"Със аквакултурите собствени средства, с дълги инвестиции трудно бих изградил това, което е налично в момента. Повечето неща са правени с помощта на еврофондове", коментира той.

Минимален размер на заявената безвъзмездна финансова помощ

различни растения, разказва д-р Милена Кръстанова от „Аквапоникс България“. „Центърът за аквапоника в България ще се развива в няколко направления успоредно и това е негово преимущество пред тези, които се намират в Европа – научноизследователска дейност, образователна дейност, производство в големи мащаби в контролирана среда и агротуризъм. Обучителният туризъм чрез демонстрация на аквапоничната технология ще бъде също дейността, която ще развием, тъй като аквапониката е отличен модел да се обяснят много принципи на науката.“, обяснява още д-р Кръстанова. Затвореният кръг на системите позволява растенията да усвояват хранителните вещества от водата на рибите, а след това пречистената вода, отново да се връща при аквакултурите.

създаване на смарт приложения за директни продажби, къси вериги и регионални продукти).

Report this page